Ks. prof. Robert Tyrała był gościem red. Sławomira Mokrzyckiego w programie „Tematy dnia” TVP3 Kraków 8 VI 2023

13.06.2023

8 czerwca 2023 r. w uroczystość Bożego Ciała, Rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Robert Tyrała był gościem red. Sławomira Mokrzyckiego w programie „Tematy dnia” TVP3 Kraków. Rozmowa dotyczyła tradycji śpiewu w Kościele, zwłaszcza podczas takich wydarzeń, jak np. procesje Bożego Ciała, także oferty edukacyjnej i planów rozwojowych UPJPII, a w tym zwłaszcza budowy Kampusu Jana Pawła II. „Jeśli będzie dobrze przygotowana infrastruktura dla studentów i będzie ona na takim poziomie, na jakim chcielibyśmy ją mieć, to za tym przyjdą i profesorowie, którzy oczywiście już są, ale i studenci, którzy będą chcieli tu studiować” – mówił Rektor UPJPII, bo mowa była także o różnych problemach, z jakimi boryka się obecnie szkolnictwo wyższe w Polsce.

robert_tyrala_w_tv_krakow_8_vi_2023.png

Źródło: TVP3 Kraków