Akcja informacyjna SAIP UPJPII w MPK Kraków

08.11.2023

17 maja 2023 roku Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zgłosiło projekt promocji wspólnoty akademickiej UPJPII realizowany w ramach działań stowarzyszenia, a także podmiotów naukowych, Fundacji im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII i zespołu związanego bezpośrednio z budową Kampusu UPJPII.

Wniosek skierowany do zarządu MPK w Krakowie spotkał się z życzliwym przyjęciem i zespół opiniujący wyraził zgodę na nieodpłatną emisję spotu. Tym samym spółka reprezentowana przez Pana Prezesa dr Rafała Świerczyńskiego odpowiedziała na zaproszenie do włączenia się w akcję promocyjną szkolnictwa wyższego poprzez wsparcie inicjatywny związanej z tworzeniem nowoczesnej bazy naukowo-badawczej dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (UPJPII).

W imieniu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie dr hab. Klaudia Cymanow-Sosin – prezes SAIP UPJPII, nawiązując do statutu i jego misji jako organizacji wspólnototwórczej, a także w imieniu innych osób i podmiotów działających dla uczelni (m.in. wykładowców, doktorantów i studentów oraz Fundacji im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII) zwracając się z prośbą o udostępnienie przestrzeni reklamowej na ekranach wewnętrznych i nieodpłatne umieszczenie materiałów informacyjnych i promocyjnych w autobusach oraz tramwajach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie, zwróciła uwagę na rangę powstającego w mieście Kraków Kampusu UPJPII, który będzie służyć w przyszłości celom użyteczności publicznej, w tym przede wszystkim edukacji, kształtowania kompetencji i formacji w duchu uniwersalnych wartości jako zespół dydaktyczno-administracyjny i naukowo-badawczy.

Staraniem wielu osób z Jego Magnificencją Księdzem Rektorem, prof. dr hab. Robertem Tyrałą na czele już oficjalnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie ogłosił powstanie zaawansowanego technologicznie i energetycznie dodatniego budynku Kampusu Jana Pawła II przy ul. Bobrzyńskiego 10 w Krakowie na os. Ruczaj wraz z infrastrukturą zaprojektowaną z myślą o dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Inicjatywę tę już w 2002 roku w drodze z sanktuarium w Łagiewnikach na ulicę Franciszkańską pobłogosławił Ojciec Święty Jan Paweł II, symbol Krakowa i Polski w świecie, mówiąc: Bardzo dziękuję za ten przystanek z Łagiewnik na Franciszkańską […]. Vivat Academia, vivant professores […]. 4 listopada 2023 roku nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego, co jest kolejnym kamieniem milowym w trwającym procesie budowy.

Zaangażowanie MPK przyczynia się do zwiększenie liczby odbiorców informacji przygotowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół UPJPII i poszerzenia grona interesariuszy oraz donatorów tej ważnej społecznie inicjatywy.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do Prezesa i Zarządu MPK oraz Działu Marketingu na czele z Panem Jerzym Maszewskim reprezentującym komórkę reklamy wewnętrznej oraz Panem Leszkiem Uchańskim z obszaru reklamy zewnętrznej. Materiał przygotowany staraniem zespołu: mgra Łukasza Rzepki, dra Pawła Kaszuby i mgr Katarzyny Wysockiej był emitowany w środkach komunikacji miejskiej na przełomie października i listopada 2023 roku przez cały tydzień poprzedzający uroczystość wbudowania kamienia węgielnego.

Inicjatywy, które wychodzą poza ramy Uniwersytetu jako jednostki naukowo-badawczej twórczo wpisują się także w realizację kryterium III ewaluacji, w której promuje się współpracę jednostek akademickich z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Wyrażamy nadzieję na kolejne formy współpracy w dziele realizacji wymienionych w spocie postulatów: szansy dla młodych, pracy dla dorosłych i rozwoju dla regionu.

dr hab. Klaudia Cymanow-Sosin